18 اسفند 1394

مراسم روز درختکاری

در تاریخ 15 اسفند 1394 مصادف با روز درختکاری مراسمی به همین مناسبت در پارک مادر شهرستان آمل برگزار شد.

در این مراسم که با تلاش و میزبانی کانون زنان سفرۀ پاک آمل، انجمن دوستداران دماوندکوه، آموزشگاه هنرهای نمایشی ویشار و خانۀ هنر آمل برگزار گردید مسئولین محترم شورای شهر و فضای سبز و ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل نیز حضور به هم رسانیدند و در انجام این فعالیت مدنی و محیط زیستی مشارکت کردند.

خوشبختانه هنرمندان شهر همچون خانم سحر مشرفی، مرتضی صادقیان، رامشید رشید پور، فاطمه هادیزاده (نویسنده کتاب کودکان)، حمید مولوی (کافه گالری کامو) و آموزشگاه هنرهای نمایشی ماسک (مجید شعاعی) و... هوشیارانه از غافله عقب نماندند و لذت سهیم شدن در این حرکت زیبا که در یک هوای دلچسب برگزار می شد را از دست ندادند و لبخند و شادی و شعر خوانی و تئاتر را به کودکان زیبا و سبز دل هدیه دادند تا با دانش و عشق سبزترشان کنند

کودکان مهد پدر، آریانا، قرآن شهری رضوان و جوانه ها در مراسم شرکت کردند و توانستند تجربۀ خوبی کسب کنند و با خاک بازی، آب بازی، نهال کاری و نقاشی از روزشان در طبیعت لذت ببرند.

استاد گنجیان (خانه هنر) هم قول دادند که در اردیبهشت ماه سال 1395 نمایشگاهی از نقاشی هایی که بچه ها در این مراسم کشیدند برگزار کنند تا کودکان با فضای هنر و نمایشگاه نیز آشنا شوند.

از دبیرستان دخترانۀ دین و دانش و پروفسور سمیعی هم در مراسم شرکت کردند و دانش آموزان با مسئولین و فعالین محیط زیست (رضا طاهری) و همکلاسی هایشان راجع به فوائد درخت و نهال کاری و به طور کل محیط زیست گفتگو کردند.

 

در آخر هم تعدادی نهال به شهروندان هدیه داده شد.

روزبه فاطمی پور

 

ارسال این مطلب به دوست خود
ایمیل شما: ایمیل گیرنده:ارسال نظر شما در مورد "مراسم روز درختکاری"
نام شما:
نظر شما:
امتیاز شما :
امتیاز صفحه:نظرات شما در مورد "مراسم روز درختکاری"
محمد مهدی باباییان 1395/04/20
این صحنه منظورش این که باید به طبیعت کمک کنیم