قوانین و مقررات پایگاه اینترنتی دماوندکوه
وب سایت رسمی انجمن دوستداران
دماوندکوه
نگارش نخست – 20 شهریور 1390 خورشیدی
www.damavandkooh.com

دماوندکوه، فعالیت‌های خود را در چارچوب ضوابط و مقرراتی كه در ادامه خواهد آمد، انجام می‌دهد. این متن متعلق به پایگاه اینترنتی دماوندکوه، وب سایت رسمی انجمن دوستداران دماوندکوه ، می‌باشد و در تاریخ 20 شهریور 1390 خورشیدی تهیه شده که ممکن است بارها مورد بازبینی قرارگرفته و تغییرهایی در آن ایجاد شود. آخرین نگارش قوانین و مقررات این پایگاه را می توانید در این آدرس مطالعه فرمایید.

1- معرفی

دماوندکوه، وب سایت رسمی انجمن دوستداران دماوندکوه و یک پایگاه اینترنتی تخصصی دربارۀ‌ این کوه و موضوع‌های مرتبط با آن و همچنین مسائل مربوط به طبیعت و محیط زیست می‌باشد که به عنوان یک سایت ایرانی، از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پیروی می نماید. دماوندکوه توسط انجمن دوستداران دماوندکوه اداره می شود.

2-  تعاریف

دماوندکوه - به تمامی اطلاعاتی که امکان استفاده از آن‌ها برای هر مخاطب، در دامنۀ www.damavandkooh.com و یا هر زیر دامنۀ دیگری از این سایت وجود دارد، «دماوندکوه» گفته می شود.

مخاطب - هر فردی که به هر شیوۀ ممکن، مطالب وب سایت دماوندکوه را مرور می‌کند و یا به هر گونۀ دیگر از آن استفاده می‌نماید «مخاطب» نامیده‌ می شود.

مطلب - هر گونه نوشته، مقاله، تصویر، نقشه، گزارش و یا اطلاعات دیگری که در پایگاه اینترنتی دماندکوه در دسترس باشد «مطلب» نامیده‌ می‌شود.

مولف - به هر فردی که به هر شیوه‌ای مطلبی برای قرار گرفتن در پایگاه اینترنتی دماوندکوه می‌فرستد، «مولف» گفته می شود.

نشر - قرار گرفتن هر مطلبی در وب سایت دماوندکوه توسط هر مولفی «نشر» گفته می شود.

3- اهداف سایت

مهم ترین هدف از راه‌اندازی وب سایت دماوندکوه، ارتقای جایگاه کنونی کوه دماوند نسبت به جنبه های مختلف و کمک به ایجاد توسعۀ پایدار در این منطقه می باشد.

پایگاه اینترنتی دماوندکوه تلاش می کند، با همکاری تمامی دوستداران و حامیان کوه دماوند، در زمینۀ اطلاع رسانی، معرفی، شناسایی، پژوهش، آموزش، حفظ طبیعت و محیط زیست منطقه و ایجاد ارتباط و همکاری بین تمامی دوستداران کوه دماوند، سهم قابل توجهی داشته باشد.

4- عضویت و اعضا

- برای عضویت در پایگاه اینترنتی دماوندکوه، لازم است به جز خواندن دقیق موارد این بند و رعایت آن‌ها، تمامی قوانین و مقررات این صفحه نیز خوانده شود؛ در غیر این صورت مسئولیت پیامدهای احتمالی متوجه فرد عضو شده خواهد بود.

- عضویت در پایگاه اینترنتی دماوندکوه بیانگر پذیرفتن قوانین و مقررات سایت توسط فرد عضو شده است.

- تمامی اعضا موظف هستند اطلاعات خواسته شده برای عضویت را به طور کامل و صحیح وارد کنند. مسئولیت نادرست بودن اطلاعات برعهدۀ خود فرد است.

- کلیۀ اطلاعاتی كه توسط سایت از اعضا درخواست می شود، محرمانه بوده و نزد سایت محفوظ است و به هیچ وجه در اختیار دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی قرار نخواهد گرفت.

- چنانچه مربع کنار نمایش نام در فرم عضویت علامت زده شود، نام و نام خانوادگی فرد عضو شده در فهرست اعضا و در کنار مطالب ارسالی به نمایش در خواهد آمد.

- در صورت تغییر یافتن هر یک از اطلاعات وارد شده در فرم عضویت، می توانید پس از وارد شدن به صفحۀ خود از طریق قسمت ورود اعضا، توسط ویرایش پروفایل آن ها را اصلاح نمایید و یا این که برای اصلاح آن، درخواست نمایید. در صورتی که شخصا به اصلاح اطلاعات خود اقدام می کنید، اطلاعات جدید را حتما به سایت اعلام نمایید.

- بهتر است برای عضویت در دماوندکوه از نام و نام خانوادگی واقعی و پست الکترونیک خودتان استفاده نموده و از به کار بردن نام غیرواقعی، مستعار و ... خودداری نمایید، زیرا در صورت تمایل فرد نسبت به درج مشخصات در کنار مطالب ارسالی، از مشخصات درج شده در فرم عضویت استفاده خواهد شد.

- پست الکترونیک ثبت شده در فرم عضویت، همانند نام و نام خانوادگی فرد بوده و ملاک شناخت فرد عضو شده، برای پایگاه اینترنتی دماوندکوه خواهد بود.

- در هر زمان که فرد با ادامۀ عضویت خود در سایت موافق نباشد، می تواند درخواست کرده تا عضویت وی در سایت لغو شود. در این صورت مطالب ارسالی در سایت باقی خواهد ماند.

- لازم است تمامی مکاتبات و ارسال‌های اعضا به دماوندکوه، حتما توسط پست الکترونیک خودشان انجام شود. (همان پست الکترونیک ثبت شده در فرم عضویت)

- پس از عضویت و ارسال فرم، لینک فعال سازی عضویت به پست الکترونیک شما ارسال می شود. برای تکمیل عضویت، حتما باید بر روی این لینک کلیک کنید. در صورت دریافت نکردن لینک فعالسازی در صندوق اصلی، بخش بالک های پست الکترونیک خود را نیز کنترل کنید.

5- ارسال و نشر مطلب

ارسال مطلب به دماوندکوه

- برای فرستادن هر گونه مطلب و قرار گرفتن آن‌ها در سایت با نام فرد عضو شده، لازم است حتما در دماوندکوه عضو باشید.

- همواره به این نکته توجه نمایید: مطالب حتما باید توسط  پست الکترونیک خود فرد ارسال شود. (همان پست الکترونیک که توسط آن عضویت انجام شده است.) در غیر این صورت، مطالب ارسالی نادیده گرفته خواهد شد.

- مطالب فرستاده شده باید مرتبط با موضوع سایت، یعنی کوه دماوند، طبیعت و محیط زیست باشد و از فرستادن مطالب غیر مرتبط خودداری نمایید.

- ارسال موضوع تکراری در دماوندکوه آزاد است، ولی محتوای آن موضوع نباید تکراری باشد.

- مسئولیت درست بودن مطالبی كه اعضا می‌فرستند، برعهدۀ خود فرد است.

- تصویرهای مطالب عکس دار، باید کیفیت لازم را برای قرار گرفتن در سایت داشته باشند.

- اگر مطلب از نوع عکس باشد، می بایست در اندازه و کیفیت اصلی فرستاده شود و نباید هیچ گونه دستکاری و ویرایش بر روی آن ها صورت بگیرد.

- فرستادن هرگونه مطلب که با قوانین رایج جمهوری اسلامی ایران مخالفت کند، ممنوع است که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

      - فرستادن مطلب تحت پوشش کپی رایت، بدون مجوز،
      - استفادۀ غیر مجاز از نشان‌های تجاری دیگران،
      - اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور،
      - انتشار اکاذیب.

- نوشته‌های فرستاده شده باید در نرم افزار Word تایپ شده باشد.

- پایگاه اینترنتی دماوندکوه به زبان پارسی تهیه شده است و تمامی محتوای آن نیز اکنون به همین زبان به مخاطبان ارائه می‌شود. لازم است مولفین، مطالب خود را فقط به زبان و خط رایج پارسی فرستاده و دستور زبان و نگارش پارسی را رعایت کنند، در غیر این صورت مطالب ارسالی نادیده گرفته خواهد شد.

نشر مطلب در دماوندکوه

- فرستادن هر گونه مطلب (مقاله، تصویر، نقشه، گزارش و ...)  به دماوندکوه، بیانگر موافقت با نشر آن‌ها در سايت با مشخصات مولف می‌باشد.

- در صورتی که مربع کنار نمایش نام را در فرم عضویت علامت زده باشید، نام، نام خانوادگی و شمارۀ عضویت شما در کنار مطالب ارسال شده درج خواهد شد. در صورت عدم تمایل به درج مشخصات خود، حتما این مورد را بیان نمایید.

- دماوندکوه هيچ گونه مسئوليتی در برابر چاپ و انتشار مطالب مندرج در اين سايت، توسط اشخاص ثالث را بر عهده نخواهد گرفت.

- دماوندکوه با هماهنگی مولف مجاز به انجام موارد زیر است:

1- نشر تمامی یا بخشی از مطالب فرستاده شده،
2- ویرایش و تصحيح تمامی یا بخشی از مطالب، در صورت صلاحدید،
3- حذف و یاجابجا کردن مطالب در هر زمان
.

6- مالکیت معنوی

- تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و در اختيار انجمن دوستداران دماوندکوه است.

- دماوندکوه پایبند به قوانین مربوط به حقوق مالكیت معنوی بوده و خواستار رعایت این حقوق توسط تمامی مخاطبان سایت می‌باشد. برداشت، نقل و هرگونه استفاده از مطالب سایت، تنها با آوردن نشانی صفحۀ مطلب و نام نویسندۀ آن مجاز می باشد.

- مالکیت معنوی هر مطلبی که توسط هر یک از مولفین، در دماوندکوه منتشر شده ‌باشد، متعلق به مولف آن مطلب است و دماوندکوه مالکیت معنوی پدید آورنده و یا مولف مطلب را همواره به رسمیت می‌شناسد و شرایطی را فراهم می‌آورد که مالک معنوی مطلب، همواره بدون هیچ گونه ابهام قابل شناسایی باشد.

- اگر مولفی مطلبی را از منبعی دیگر به دماوندکوه ارسال کند که خود مالکیت معنوی آن مطلب را ندارد، موظف است پس از اطمینان کامل از قانونی بودن ارائۀ مطلب از آن منبع، با بیان مشخصات کامل  منبع به گونه‌ای که مالک و یا منبع اصلی مطلب کاملا مشخص باشد، مطلب را به دماوندکوه ارسال کند؛ بدیهی است مالکیت معنوی اثر همچنان متعلق به مولف و یا منبع اصلی بوده و از این بابت هیچ حقی به مولفی که مطلب را به دماوندکوه فرستاده تعلق نمی‌گیرد. در صورتی که مولفی مطلبی را بدون کسب اجازۀ منبع و یا مولف اصلی و یا خلاف قوانین حفظ حقوق پدیدآورندۀ آن مطلب به دماوندکوه بفرستد و این مطلب در سایت منتشر شود، تمامی مسئولیت‌های احتمالی ناشی از این امر فقط بر عهدۀ مولف آن خواهد بود.

7- رسیدگی به شکایت

- در صورت ناراضی ‌بودن یک مولف از روند قرارگیری مطلب ارسالی در سایت، مولف باید با نشانی پست الکترونیک info@damavandkooh.com و توسط پست الکترونیک خود (همان پست الکترونیک که با آن در سایت عضو شده است)، ارتباط برقرار نموده و موضوع را بیان کرده و توضیحات لازم را ارائه دهد تا به مشکل رسیدگی شود.

- مدیران دماوندکوه موظفند شکایت را بررسی کرده و در صورت درست بودن آن‌، با ایجاد تغییرات لازم نسبت به نشر مطلب، اقدام نمایند. در صورتی که مدیران دماوندکوه شکایت را نادرست بدانند با ارسال توضیح به مولف، شکایت را بسته شده اعلام می‌کنند.

- فقط مولف مطلب حق شکایت در مورد مطلب فرستاده شده را دارد.

8- حوزۀ قوانین

دماوندکوه مختار است هر قسمتی از این مقررات را در هر زمانی تغییر دهد. آخرین نگارش این متن همواره در این آدرس در دسترس است و مخاطبین می‌بایست بعد از مطالعه‌ و آگاهی کامل از آخرین نسخۀ این قوانین، از خدمات وب سایت دماوندکوه استفاده کنند. در صورت مخالفت با هر یک از بندهای این متن، امکان ارائۀ خدمات توسط دماوندکوه به مخاطب وجود ندارد.

این متن در 8 ماده تهیه شده است و شما به عنوان مخاطب دماوندکوه، با استفاده از امکانات دماوندکوه و یا مرور آن، اعلام می‌کنید که از تمامی این موارد آگاه هستید و با آن ها موافق هستید. هر گونه برداشت شفاهی یا کتبی از مندرجات این متن مردود بوده و تنها منبع استناد، آخرین نسخۀ متن قوانین و مقررات پایگاه اینترنتی دماوندکوه است.

ارسال این مطلب به دوست خود
ایمیل شما: ایمیل گیرنده:ارسال نظر شما در مورد "قوانین و مقررات سایت"
نام شما:
نظر شما:
امتیاز شما :